DIVÍNEK domškolák

Komunitní sdílené hlídání zaměřené na vzdělávání pro děti na IV

NA DALŠÍ ROK 2023/24 PŘÍJMEME PÁR DOMŠKOLÁCKÝCH KAMARÁDŮ!

(Informuj se vždy na aktuální kapacitu!)

Komunitní klíčení. Domškolácká parta hic, kterou nerozhodí (skoro) nic!

Scházíme se v úterky a čtvrtky, 6 hodinovou docházku lze vybrat jako 8-14h nebo 9-15h.

Svobodná hra, společné vzdělávání dle individuálního tempa v bezpečném prostředí kouzelné zahrady a domečku s laskavým a pevným dohledem.

Zkušeným a spravedlivým průvodcem je Lucie Lališová, která čerpá nejvíce z pětiletých zkušeností s dvěma vlastními domškoláky. Od roku 2022 je navíc koordinátorkou domácího vzdělávání pro soukromou ZŠ Talent a ZŠ Comenia. "Naši" domškoláci mají tedy možnost se nechat přezkoušet přímo v DivoZemi někým, koho dobře znají! Jupííí :)

Program, který je připraven, vychází zevnitř - následuje přirozený zájem dětí. Zároveň je pro nás důležité, aby byly děti dle svých možností připravené na přezkoušení i případný přestup do školy bez tlaku a stresu, aby to zvládly.

Vzdělávání s Divínkem - hrou i klasicky, srdcem i myslí, venku i uvnitř, s listím i s propiskou, česky i anglicky, pomocí mindfullness - prostě tak, aby byly děti připraveny na rychle se měnící svět, byly pružné a mohly si volit svou budoucnost takovou, která si je zavolá nebo k nim přijde, i kdyby to bylo daleko blíž mainstreamu, než jsme čekali. Snažíme se jim otevřít možnosti.

Děti přijímáme po individuální domluvě. Přednost dostávají mladší sourozenci již docházejících domškoláků a rodiny směřující k IV.


Naše společná dohoda s rodiči je:

DivoZemě je rozšířením toho, co děláte s dětmi doma. Velké celky, kolektivní projekty, socializace do vrstevnického kolektivu. Hlavní zodpovědnost za vzdělávání vašeho domškoláka je na vás. My vám ale můžeme být průvodci, oporou a podporou. 

Od září 2022 je cena 340,- Kč /den (6 hodin)

nebo v případě docházky v oba dny 580,- Kč (2x 6h)

Pro domškoláky (Vyškovsko a okolí) máme i FB skupinu, kde Tě rádi uvidíme!