Kdo je DivoZemě?

VY a MY

Jsme vzdělávací nezisková organizace působící v okrese Vyškov. S vášní a humorem připravujeme venkovní zážitkové programy pro malé i velké od roku 2017. Věnujeme se tématům svobodné hry, kontaktního rodičovství, respektující výchovy, domškoláctví a lesní pedagogiky. Pomáháme rodičům a dětem nalézt naladění a pohodu díky smysluplně strávenému času spolu i bez sebe. V posledních letech postupně přidáváme i programy jen pro dospělé. Vždy s důrazem na maximum času venku. Přidáte se?


Jaké to u nás je?

"Hele a nejste vy náhodou ty, ehm, biotento... ?!?"  A my říkáme, jak se to správně pozná?

Taky občas slyšíte, že jste dost sví? V Divozemi máme místo pro všechny jednorožce!

Pro snílky, romantiky i realisty, co jsou nohama na zemi, flákotáře i kořínkáře, ty s perkarbonátem i ty s králíčkem Azuritem. A tak bychom mohly pokračovat dost dlouho dál, že? Těch věcí, co nás může odlišovat i spojovat v přístupu k rodičovství je tolik!! My tu ale nejsme od toho, abychom se dělili/y, že jo. Nejsme buňky!

Náš záměr je vytvářet prostor, kde je všechno tohle malá věc. Prostor, kde si můžeš říct, tady mě berou. Můžu být autenticky JÁ! V Divozemi je prostě normální říct si #jsemsva #jsemsvuj a je to v pohodě!

My vás tak, milí rodiče, berem a za společné svojství žerem! 

A vkládáme tuto myšlenku i do každého programu pro vaše děti.


DivoZemě. Kousek tvého světa ve mně.

Jsme zážitek sám.

Kdo tu tvoří?

Lu, Veru, Míša. Ženský do nepohody, co rády překračují hranice obvyklého a očekávaného. Tady se energie nesčítá, ale násobí. Jsme tři ingredience v magickém kotlíku. 

Spolu máme spoustu nápadů a nebojíme se je použít!

Když zrovna neplánujeme další akci v DivoZemi, Lu zvelebuje zahradu do extatických podob bohémské krajiny, tvoří v hlíně a z hlíny a sem tam mrkne na nějakou vaši zahradu. Veru čaruje s foťákem a grafikou jako FotoPunka a Míša kouzlí značky, texty a videa někde ve vodách marketingu.

DivoZemě roste a kvete spojením všeho, co dohromady umíme. A ve středu toho se odehrávají vaše příběhy.

Jste tam VY.  Jsme tam my. My všichni rodiče na cestě. 

Držíme prostor pro společné příběhy.

DivoŽeny zblízka

Lucie Lališová, DiS.

Zahradní alchymistka

Je tlukoucím srdcem Divozemě a čestnou předsedkyní spolku. Za ostrým jazykem ukrývá obrovské srdce, za drsnou slupkou laskavou a pevnou náruč. Poskytuje a zvelebuje prostor pro realizaci našich záměrů.

"Jsem máma dvou dětí, které jsou v domácím vzdělávání, zamilovaná do přírody a tvorby z ní. Pracuji se dřevem, hlínou, kameny... a realizuji se s dětmi. Jsou inspirací, vždy připravené nasávat pomocí her a objevů. Ráda střílím z luku a rybařím :). Mám VOŠ cestovního ruchu a průvodcovství. Absolvovala jsem kurz Montessori, Akademii sociálního umění a léčebné pedagogiky. Zkušenosti s dětmi jsem dříve sbírala v mateřských centrech či jako průvodce v lesním klubu. Vedla jsem také arteterapii pro seniory. Prostor Divozemě pro mne znamená komunitu spjatou s přírodou a svobodný přístup v cestě rodičovstvím."

Mgr. Veronika Zbořilová

Vizuální čarodějka

Výtvarně hravá duše s neutuchajícím optimismem a smíchem, který nakazí každého. Punková učitelka, grafička a fotografka s velkým darem.

"Ráda maluju, fotím a dělám grafiku. Neskutečně mě baví pozorovat, jakým způsobem děti objevují svět okolo nás i v nás, jak se dokážou nadchnout pro věc a jak se umějí bezprostředně radovat. Vystudovala jsem učitelství výtvarné výchovy a ČJ pro SŠ na PedF a FF MU, během studia jsem pracovala jako asistentka pedagoga pro děti s poruchami autistického spektra, poté jako učitelka na 2. stupni základní školy. Během své praxe jsem zjistila, že klasické státní školství má své mouchy a že je mi mnohem bližší sdílet s dětmi jejich vidění světa. Ráda objevuju nové směry a nové cesty, k čemuž je Divozemě tím nejlepší místem. Největšími životními učitelkami jsou mi mé dvě úžasné dcerky."

Bc. Michaela Pokorná

Kouzelnice s příběhy

Je člověk, kterému nápady tečou v krvi a na každý problém má řešení. V Divozemi je správcem vizí, komunikace s veřejností, propagace, webu a všeobecné harmonie.

"Vystudovala jsem pedagogiku na Ústavu pedagogických věd FF MUNI, ale neměl šanci mě zpracovat systém, dřív jsem si prošlapala cestičku v alternativě. Mám za sebou několik Montessori kurzů, z nichž si nejvíce cením toho pod C.D. Kaulem. Několik let jsem působila jako lektorka a ředitelka rodinného centra Elefant Montessori v Brně. Ráda pracuji s dětmi a jejich rodiči jako s celkem, který jeden bez druhého nedává smysl. Umím propojovat lidi a často jsem jim vrbou. Díky svým dvěma synům se pohybuji v oblasti nošení dětí a kontaktního rodičovství. Jsem také profi psavec a tvůrce obsahu. Vše využívám k dobru Divozemě. Je to pro mě komunitní místo, kde každý může být sám sebou a není sám!"


Poznejte Lucu ještě blíž!


(Divo)Ženy z dálky

aneb externí spojení!

.

Hải Yến Sodomová nebo taky "teta Danča"

English and Mindfullness wizard

Dana díky svým kořenům funguje, mimo všechny své aktivity, hlavně jako most mezi českou a vietnamskou kulturou. V DivoZemi skoro každé prázdniny či svátek vítáme malé vietnamské kamarády, kteří se tu rozkoukávají. Mohou si zažít Česko zase jinak a hravě. Anglicky, česky, vietnamsky, rukama, nohama... srdcem! Domluvit se dá vždy. Hlavní je komunikace. Tu se s tetou Dančou učí i naši komunitní školáci, kteří se na čtvrtky vždycky těší! Ochutnávají tak další přístupu k výuce (nejen AJ), ale i k životu.

"Jsem mámou Emi a Oli a jsem nadšencem domácího vzdělávání. Kuráž a odvahu jít cestou homeschoolingu a nabídnout dětem vzdělávání jinak jsem našla v inspiraci od Grace and Grit a Angela Braniff či This Gathered Nest na You Tubu. Jsem lektorkou cizích jazyků již přes 10 let a nadále se vzdělávám. Ráda se věnuji osobnímu rozvoji, s velkým zájmem studuji komunikaci lidí a mezilidské vztahy. V DivoZemi s dětmi rozvíjím jejich znalosti angličtiny, českého jazyka, matematiku, prvouku, ekologii, nauku o zdraví a soft skills, tj. kritické myšlení, základy finanční gramotnosti, rozvíjení komunikačních dovedností a schopností, vzájemný respekt ve společnosti, empatii a vděčnost. Hravou a srozumitelnou formou dětem předkládám různá témata, která následně společně otevíráme a diskutujeme. Těší mě děti podporovat, pozorovat a vnímat jejich pohled na svět. Předávám význam hranic a hravé učení zpestřuji o pečlivě vybrané pracovní listy."